چرا و چطور محصولات گران قیمت را بفروشیم

 در طراحی وب سایت

به نظر می رسد که سرو کله زدن با مشتریان کمتر و بازدهی بیشتر مالی، خودش نوعی سودآوری در کسب و کار باشد، برای بدست آوردن صد میلیون تومان در سال می توان یک کتاب ۱۰٫۰۰۰تومانی را به ۱۰٫۰۰۰ نفر فروخت یا اینکه همین کتاب را به هزار نفر اما به قیمت ۱۰۰٫۰۰۰ تومان فروخت ولی بهترین حالت این هست که به ۱۰۰ نفر به قیمت ۱ میلیون تومان بفروشیم.

البته فروش با تعداد زیاد هر چیزی سود آور است اما فروش کمتر با سود دهی بالاتر نیز می تواند ما را به درآمد نزدیک کند. به این فکر کنید که چه میزان سرمایه و انرژی و زیرساخت برای توزیع و فروش به ده هزار نفر لازم است، همین طور به سادگی طرز فکر و نظرات یک جامعه کوچک برای شما آشکار خواهد شد و می توانید خواسته های آنها را کاملا برآورده کنید و به اصطلاح قلق مشتریان خود را در دست داشته باشید.

همین طور مشتریانی که قیمت بالاتری پرداخت می کنند به توضیحات و کالای شما اهمیت بیشتری می دهند، فرض کنید شما باید برای شرکت در سمیناری ۵۰۰دلار هزینه پرداخت کنید در حالی که سمینار دیگری را با قیمت ۱۰٫۰۰۰ دلار، به کدامیک توجه بیشتری خواهید داشت و با هوش و حواس جمع تر به مطالب آن توجه می کنید. همین طور مسلما کالایی که قیمت بالایی دارد برای خریدارش مزیت زیادی هم دارد.

البته قیمت بالاتر یعنی هزینه بیشتر در مارکتینگ

همین طور مثال بالا را به این شکل فرض کنید که کتاب شما در زمینه بازاریابی است و قیمت پکیج کامل شما ۱میلیون تومان است در حالی که با موضوع مشابه، کتاب دیگری با قیمت بسیار پایین تر به فروش می رسد، اول اینکه کدام یک مشتریان بیشتری دارید؟ دوم اینکه شما چه میزان توان هزینه کردن برای تبلیغات در مقابل شخص رقیب دارید؟ درآمد بیشتر می خواهید باید بودجه تبلیغاتی گران تری درنظر بگیرید. همین طور کمیسیون بالاتری برای فروشنده ها خواهید داشت و به شما اطمینان می دهم افراد زیادی هستند که حاضرند ۱۰% یک میلیون تومان را دریافت کنند تا اینکه ۱۰% از ۱۰٫۰۰۰ تومان

پس وقتی زمان فروش فرا می رسد باید یک توپخانه کامل برای محصول گران قیمت خود حاضر کرده باشید تا به محض اینکه مشتری شما پتانسیل خرید نشان داد او را به شدت دنبال کنید و سعی کنید از همه روش های ممکن مانند ارسال کارت و نامه و ویزیتور و غیره استفاده کنید.

آخرین نوشته ها
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ captcha txt